top of page

Elif Duru Gönen, PCC

 

Uluslararası markaların yöneticiliğinden kazandığı tecrübesini, organizasyonların yetenek gelişimine odaklayan pazarlama ve iletişim uzmanı.

 

14 yıllık profesyonel  kariyerinde, The Coca-Cola Company,  Hewlett Packard ve Superonline’da pazarlama ve kurumsal  iletişim alanında çalıştı. 2006 yılına kadar çalıştığı VAKKO’da  iletişim direktörü olarak görev aldı. 

 

Yöneticilere ve yönetici adaylarına kariyer koçluğu yapan ve kurumsal kültür projeleri tasarlayan Gönen, iş hayatına yeni katılan gençlerin kurumsal performansı konusunda 2006 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında workshoplar düzenlemekte ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

 

PERYÖN 23. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi,  ICF Dubai Yönetim Kurulu Üyesi, EMCC (The European Mentorship and Coaching Council) üyesi, SHRM, ASTD, AMA üyesi, IAF (Uluslararası Fasilitasyon Derneği) Türkiye’nin kurucu üyesidir. Gelecekdaha.net  ve Habitat İçin Gençlik platformunda  mentor koçluk yapmaktadır.

 

Uluslararası koçluk sertifikası sahibi ve NLP Practitioner  Elif Duru Gönen, Keynote Speakers Agency konuşmacısıdır.

 

Elif Duru Gönen çalışmalarını Türkiye, İsviçre ve Dubai merkezli olarak sürdürmektedir.

 

Sedef Duru Özkazanç, ACC

 

1990 yılında ODTÜ İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, bir yıl boyunca Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş.'de satış ekibi için eğitim ve seminerler düzenledi. Profesyonel kariyerine Philip Morris'te devam etti ve İsviçre'de, pazar araştırması konusunda çalışmalar yaptı. ABD, İngiltere, İsviçre ve İsveç'de imaj, algılama, ürün geliştirme, iletişim konularında MRS ve Burke gibi köklü kurumlardan eğitimler aldı.

 

İsviçre'de kaldığı süre boyunca 32 ülkede, 100’den fazla pazar araştırma projesi yürütürken, imaj ve marka konuları ile özel olarak ilgilenmeye başladı. 1997’de İstanbul'a dönerek, Philip Morris Türkiye’nin Pazar Araştırması Departmanı’nı kurdu. 1999 yılında Philip Morris’den ayrılarak İsviçre'ye yerleşti ve hep özel ilgi alanı olarak gördüğü imaj ve stil konusunu, Dublin'deki Limperts Academy of Design'dan üstün başarı derecesi ile tamamladığı eğitimi ile kariyerine kattı.

 

Pazarlama, markalaşma ve imaj konularındaki global kurumsal tecrübesini, profesyonel gelişim programlarıyla harmanlayan Sedef Duru-Özkazanç, 2003 yılından beri, İsviçre ve Türkiye’de profesyonel gelişim, kişisel itibar yönetimi, markalaşma ve imaj konularında danışmanlık yapmakta ve kurumlardaki ‘yetenek grupları’ ile özel olarak ilgilenmektedir.

Sedef Duru-Özkazanç İsviçre Mensa, Geneva International Women in Trade ve International Coaching Association üyesidir.

Dilara Yağlıcıoğlu

 

Dilara Yağlıcıoğlu İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans ve yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans eğitimini almıştır.

2009 – 2017 yılları arasında kurumsal hayatta Panasonic ve Migros gibi sektöründe öncü şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim süreçlerinde çalışan Yağlıcıoğlu çalıştığı süre boyunca 3000’in üzerinde kişiye İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri ve Kişisel İmaj konularında eğitimler vermiştir.

Profesyonel iş hayatı süresince ağırlıklı olarak; eğitim ihtiyaç analizi, yetkinlik bazlı eğitim planlama, eğitim içeriklerinin oluşturulması ve tasarlanması, liderlik ve yönetim programlarının tasarlanması ve geliştirilmesi, üniversite iş birlikleri ve kurumsal akademilerin kurulması ve geliştirilmesi süreçlerini yönetmiştir.

İmaj Danışmanlığı konusuna olan özel ilgisini Fashion Stylist Institute’dan aldığı Certified Image Consultant Programı’nı başarıyla tamamlayarak pekiştirmiştir.

Peryön ev sahipliğinde üniversitelerde gerçekleşen Kariyer  Panayırı etkinliklerinde “Kişisel Marka Olmak” konusunda konuşmacı olarak yer almıştır.

Kişisel İmaj Yönetimi, Protokol Kuralları, Kişisel Marka ve İş Yaşamında Sosyal Etiket konularında uzman olan Yağlıcıoğlu’nun verdiği diğer eğitim başlıkları arasında Etkili İletişim, Beden Dili, Eğitimcinin Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri ve Hitabet yer almaktadır.

Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği AICI ve Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN üyesidir.

Evli ve bir kız çocuğu olan Yağlıcıoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

bottom of page