Follow Us

March 3, 2017

’21. yüzyılın cahili okuyup yazamayanlar değil, öğrenmeyi bilmeyen, öğrendiklerinden vaz geçemeyen, eskileri unutup yeniden öğrenemeyenlerdir.’ der Alvin Toffler. Dünyanın en ünlü fütüristi, en etkili 50 düşünce insanından biri olarak tanımlanıyor Toffler.

Toffler’in de...

November 7, 2016

New York City Üniversitesi teorik fizik profesörü Prof. Michio Kaku, insanı insan yapan özelliğin 3. seviye olarak tanımladığı zaman temelli düşünebilme yeteneği olduğunu söylüyor. Zaman kavramı farkındalığı. Bugünün sınırlarını aşarak gelecek senaryoları üretebilmek....

November 7, 2016

Uzun zamandır korkuyoruz, korkutuluyoruz.

Dünyanın geleceğine dair senaryolar kabus gibi. Gerçekleşeceğinden emin olduğumuz, sadece tarihini bilmediğimiz doğal afetler gittikçe yaklaşıyor. Dünyanın dört bir yanını saran terör yanıbaşımızda İstanbul’da toplantıya girerke...

September 13, 2016

Bir gazete okudum, gündemim değişti! International New York Times, tarih 7-8 Mayıs 2016.

Harvard Üniversitesi’nin 225 yıllık geleneğine son…

1636 yılında erkek öğrencilerin eğitimi için kurulmuş olan Harvard Üniversitesi ile başlayan erkek kulüpleri geleneği son buluyor....

September 6, 2016

Sessizliğin büyüsünde dans eden adam Charlie Chaplin.

‘Konuşursam beni sadece İngilizce bilenler anlayacak ama beni herkesin anlamasını istiyorum’ diyerek kitlelere konuşmadan ulaşabilen büyük sanatçı, Charlie Chaplin. Nam-ı diğer ‘Şarlo’ (Charlot)

Sessizliği kullanarak,...

April 30, 2016

29 Şubat 2016. 88. Oscar’lar verildi ve en iyi erkek oyuncu Oscar’ını daha önce 5 kez aday olup eli boş dönen Leonardo DiCaprio’nun almasıyla dünya rahat bir nefes aldı. Siz nasıl hissettiniz bilmiyorum ama ben de rahatlayanlardanım.

 

Ancak aynı gece hepimizin bildiği a...

April 15, 2016

Dubai'de yaşadığım için Orta Doğu'yu ve Körfez Bölgesi'ni kapsayan konferanslara da katılım fırsatım oluyor. Bunları da mümkün olduğunca sizlere aktarmaya çalışacağım.

 

Women’s Forum, kurulduğu 2005 yılından beri, sosyal konularda ve ekonomi alanında kadınların bakış aç...

April 10, 2016

Dr. Hawa Abdi! Nobel Barış Ödülü Adayı. Somalili. Bir çocuk gelin, bir kadın doğum uzmanı doktor, bir hukukçu, bir anne, bir kadın hakları  aktivisti, bir yardım meleği, tehditlere ve tehlikelere aldırmayan bir lider, bir bakan yardımcısı ve bir kadın olarak tanımlıyor...

April 3, 2016

 

Biz havuz problemi kuşağıyız. Alışığız havuzu bir musluk doldururken aynı anda başka bir veya birden fazla musluğun boşaltmasına. Eğer hedefiniz havuzu doldurmaksa,  boşaltmanın, tüketmenin, olumsuzun, negatifin oranı arttıkça işiniz zorlaşmaya başlıyor.

 

“Varsın dolma...

July 31, 2015

  

Daniel Smith’in “Gibi Düşünmek” serisini uzun zamandır takip ediyorum. Sherlock Holmes, Churchill, Steve Jobs ve Einstein’dan sonra 1 Mayıs 2014’de “Mandela Gibi Düşünmek” kitabını yayınladı. 

 

Yaşamının 27 yılını hapiste geçiren ve Güney Afrika’da özgürlüğe dair...

Please reload

September 6, 2016

April 30, 2016

Please reload

Recent Posts
Search By Tags
Featured Posts

Geleceğin İnsanı Olabilmek için Mandela’dan “UBUNTU”

July 31, 2015

1/5
Please reload

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2013 DuruGönen Consultancy.   info@durugonen.com